Mistry republiky jednotek SDH ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel se stali hasiči z Blovic

MČR ve vyprošťování

Mistry republiky jednotek SDH ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel se stali hasiči z Blovic

Dne 6. července se v  Hradci Králové uskutečnilo II. mistrovství ČR jednotek sborů dobrovolných hasičů (SDH) obcí ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Této soutěže se účastnilo celkem 14 jednotek SDH z celé České republiky, včetně loňských mistrů republiky z Hradce Králové – Plačic. Blovičtí hasiči se na soutěž kvalifikovali na krajské soutěži ve vyprošťování JSDH obcí, která proběhla v Železné Rudě dne 16.6.2013, kde jsme obsadili první příčku. Záštitu nad Mistrovstvím, které zahájil spolu s generálním ředitelem HZS ČR plk. Drahoslavem Rybou, starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiřím Orsákem převzal primátor statutárního města Hradec Králové Zdeněk Fink.

Čtyřčlenné týmy (velitel zásahu + 3 hasiči) měli za úkol v rámci časového limitu 15 minut bezpečně a efektivně vyprostit zraněnou osobu z havarovaného auta a poskytnout první předlékařskou pomoc. Maximální časový limit byl 20 minut, který žádný z týmů nepřekročil. Na práci soutěžících dohlíželo šest rozhodčích, kteří hodnotili zásah ve třech oblastech a to oblast taktiky, oblast techniky provedení zásahu a oblast první předlékařské pomoci. Pořadatelé soutěže připravili několik modelových situací dopravních nehod, kdy soutěžící teprve při zahájení zásahu zjistili druh nehody a rozsah zranění zaklíněné osoby. Pro soutěžící hasiče bylo připraveno několik nástrah, jako je např. vyproštění osoby cizí národnosti, zraněná osoba byla diabetik či se havarovaném vozidle nacházely omamné látky nebo střelné zbraně.

Nejlépe se s nástrahami vypořádali hasiči z Blovic, kteří se umístili na prvním místě se 319 body, druhé místo patří hasičům Nové Město na Moravě se 281 body a třetí se umístili hasiči z Ostrova se 280 body. Tým blovických hasičů soutěžil ve složení Josef Sýkora st., Josef Sýkora ml., Petr Škola a Jan Škola, kterým patří velký dík za toto umístění a reprezentaci blovických hasičů a Města Blovice.

Za SDH Blovice                                              Andrej Červený, starosta SDH Blovice

MCR ve vyprostovani

Datum vložení: 8. 7. 2013 0:00