Zapojte se do rozvoje sociálních služeb na Blovicku

Sociální služby

Snad každý se setkal se životní situací, kterou člověk již sám nemůže zvládnout a potřebuje s jejím řešením pomoci. Může se jednat o seniora, který nezvládá péči o domácnost, maminku, která potřebuje pomoc s péčí o své dítě se zdravotním postižením, nebo rodinu, která se díky neznalosti, případně díky svým chybným rozhodnutím dostala do finančních problémů a hrozí jí ztráta bydlení. A jistě by se našla řada dalších případů. Většinou tyto složité příběhy známe jen ze svého okolí. I když si to nyní možná ani řada z nás nepřipouští, do těchto a podobných situací se může dostat kdokoliv. Pro každého je tedy důležité, aby měl jistotu, že v tíživé životní situaci nalezne účinnou a odbornou pomoc, a to především v podobě dobře nastavených, dostupných a efektivně fungujících služeb. Správné nastavení těchto služeb nemusí být a není pouze záležitostí pracovníků úřadu či zastupitelů Vaší obce. Všichni občané mají možnost do tohoto procesu zasahovat a podílet se na návrhu reálných a konkrétních řešení jednotlivých problémů. Říká se tomu komunitní plánování.

Takový projekt odstartoval 1. 7. 2020 i na Blovicku a je určen občanům všech měst a obcí spadajícím pod působnost ORP Blovice.

Cílem komunitního plánování sociálních služeb na Blovicku je tedy nastavení sítě sociálních a návazných služeb tak, aby vycházela ze skutečných potřeb obyvatel obcí.

Proto je nutné v první etapě projektu získat co nejvíce poznatků o tom, co lidi trápí a co jim chybí. Je třeba zjistit, v jakých těžkých situacích se lidé nejčastěji ocitají a jaká pomoc by jim pomohla.

Tyto informace bude moci každý občan sdělit anonymně prostřednictvím ankety, která bude v září k dispozici v elektronické podobě na webových stránkách Blovic a Spáleného Poříčí a v tištěné podobě na všech obcích.

Zároveň budou formou dotazníků a rozhovorů osloveni také všichni starostové obcí, odborná veřejnost a místní poskytovatelé sociálních služeb.

O výsledcích ankety a rozhovorů bude veřejnost informována na společném setkání. Pozvánka bude včas zveřejněna.

Kdo bude mít zájem, může se pak zapojit aktivně i do pracovních skupin, které budou společně formulovat konečné cíle.

Podrobnější informace o projektu a jednotlivých akcích budou postupně zveřejňovány na webových stránkách města Blovice pod záložkou „Organizace a služby“ a odkazem „Sociální služby“, na stránkách Spáleného Poříčí pak pod záložkou „Město a úřad“ a odkazem „Sociální služby“.

Svůj zájem o zapojení do procesu či jakékoliv dotazy směřujte na Blanku Kohoutovou, koordinátorku projektu, Centrum pro komunitní práci západní Čechy, tel.: +420 607 158 192

e-mail.: blanka.kohoutova@cpkp.cz.

Datum vložení: 21. 7. 2020 14:16