Vzpomínka na osvobození Blovic

Vzpomínkový akt u příležitosti 75.výročí od osvobození Blovic

V jedné z minulých aktualit jsme Vás informovali, že si v roce 2020 připomínáme 75. výročí osvobození našeho města a celých jihozápadních Čech americkou armádou. Dlouhodobě naplánována oslava spojená s příjezdem konvoje KLUBU TŘETÍ ARMÁDY PLZEŇ a tradiční hojnou účastí veřejnosti se vzhledem ke koronavirové pandemii neuskutečnila. Považuji však za samozřejmost, abychom si toto půlkulaté výročí osvobození našeho města a celé naší země připomněli a vzdali hold a poděkovali našim osvoboditelům. Abychom si připomněli, že žijeme ve svobodě, kterou je nutno stále chránit.  Ve středu 6.5. 2020 v dopoledních hodinách jsme s panem místostarostou položili věnce ke všem památníkům v našem městě, k památníkům, které připomínají válečné události a také vzpomínají na naše občany, kteří v té době zaplatili za svoji statečnost svými životy. K památníku obětem válečných událostí a k památníku díky americké armádě, spolu s námi, položili květiny poslankyně Parlamentu ČR paní Ilona Mauritzová a bývalý starosta města Jan Poduška.

Bc. Robert Zelenka, starosta města

Datum vložení: 7. 5. 2020 17:00