Ohlédnutí za návštěvou v partnerském městě Triptis

společné foto

Ohlédnutí za návštěvou zástupců města Blovice v partnerském městě Triptis

Zástupci našeho města přijali pozvání na partnerskou návštěvu do družebního města Triptis. Návštěva se uskutečnila ve dnech 16.–19. května 2019 a za Blovice se jí zúčastnili zastupitelé, zástupci spolků a základní školy.

Po příjezdu jsme byli přivítáni starostou panem Peterem Oroszem a dalšími představiteli města Triptis. Poté jsme se odebrali na otevření výstavy „Kulturní cesta fojtů“, kde pro nás byly připraveny dvojjazyčné doprovodné publikace. Večer následovala společná večeře, při které došlo na představení všech přítomných a krátké zdravice obou starostů.

V pátek nás čekala prohlídka zámku Schwarzburg, ve kterém se nachází zbrojnice s instalovanou sbírkou středověkých zbraní určených k boji i k lovu. Je to ojedinělá a v Evropě největší takováto sbírka. Odpoledne jsme si pak prohlédli hřebčín na statku Meura, kde jsou chováni a šlechtěni koně druhu Haflinger. Po návratu do Triptisu jsme se zúčastnili slavnostního zahájení městských slavností. Na náměstí byl k tomuto účelu postavený obrovský stan plný stolů a lavic, s pódiem, na kterém hrála živá hudba a také s tradičním dřevěným sudem piva, který triptiský starosta narazil a nabídl pivo svým spoluobčanům. Této ceremonie se zúčastnil i blovický starosta Robert Zelenka, který při této příležitosti pozdravil obyvatele našeho partnerského města.

Také na sobotu byl připraven bohatý a velmi atraktivní program, navštívili jsme hrad Leuchenburg. Hrad leží v kraji, kde se vyrábí porcelán a je zde instalována velkolepá výstava Svět porcelánu. Večer následovalo společné posezení u večeře a diskuze.

V neděli po snídani jsme ještě navštívili zbrojnici triptiských dobrovolných hasičů. Mají moderní hasičárnu s velkým vozovým parkem. Však také zasahují téměř každý týden, do roka až stoosmdesát krát. Naprostá většina výjezdů je k dopravním nehodám na blízké dálnici.

Po prohlídce následovalo rozloučení a předání drobných dárků a upomínkových předmětů. Celé setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře, naši přátelé se o nás jako vždy perfektně postarali, ukázali nám zase další kousek své vlasti a už se těší na návštěvu Blovic, která se uskuteční v prvním zářijovém týdnu, kdy se budou konat naše městské slavnosti.

Robert Zelenka, starosta města

Datum vložení: 14. 6. 2019 9:55