Nové logo a vizuální styl města Blovice

úvodní obrázek

...

V současné době přibývá měst, které namísto heraldického znaku využívají vlastní logo, nebo celý jednotný vizuální styl. Mezi města jako Příbram, Dobříš nebo i Plzeň se nyní zařadí i naše město Blovice.

Autorkou loga a vizuálního stylu je Lucie Podroužková, studentka Akademie výtvarných umění v Praze.

Vizí pro moderní mladé město je nejenom vytvoření nové značky, kterou se město prezentuje, ale i vznik jednotného vizuálního stylu, který spojuje celé město a sjednocuje jeho identitu. Proto vznikly celkem tři hlavní varianty logotypu k různému využití.

Součástí jednotného vizuálního stylu je i základní barva. Jejím prostřednictvím je významně posilována jedinečnost města Blovice. Barevnost je částečně inspirována průzkumem o působení barev. Je zacílena na odlišení se od ostatních měst, zelenomodrá barva symbolizuje svěžest, růst, směřuje k budoucnosti, je spolehlivá, bezpečná a komfortní.

Inspirací základního motivu loga jsou tři věže objevující se jak v současném, tak v původním historickém znaku města. Logu dominují nejvýraznější symboly blovické krajiny spolu s protékající řekou Úslavou.

Znak vs. logoLogoKonzervativní verze logotypu je sestavena ze tří symbolů a nápisu. Spojení písmen m a L připomíná protékající řeku Úslavu. Tato varianta je prototypem dalších modifikací. Bude použita zejména k  reprezentaci města, ale také k běžné administrativě úřadu a města.

Logo 2První zkrácená varianta připojuje symboly do typografické kompozice a vytváří tak zjednodušení konzervativní verze. Využití zkratky je vhodné pro aplikaci na menší formáty a propagační předměty.

Logo 3Druhá zkratka logotypu zanechává jen kompozici propojených písmen. Spojení slov „město Blovice“ je zde však stále čitelné a zachovává se i slitek písmen m a L.

Více podrobností si již brzy budete moci přečíst a prohlédnout v grafickém manuálu na webu města.

Datum vložení: 3. 5. 2019 19:18
Datum poslední aktualizace: 30. 7. 2019 12:49