rozšířené vyhledávání
Blovice

Naše město je úspěšné

Naše město je úspěšné 1

Obstáli jsme v celorepublikovém srovnání obcí ČR

Město Blovice obstálo na výbornou v celorepublikovém srovnání úspěšnosti obcí, kterou provedly agentury DATLAB a STEM a publikovala média (CCN Proma News, idnes.cz). Databáze se zaměřuje na jedenáct oblastí – dimenzí kvality života. Každou z nich mapuje na základě sady indikátorů. Pro každou z dimenzí je zároveň navržen složený indikátor, který hodnotí celkovou kvalitu života v obci v dané oblasti. Blovice patří mezi 16% "úspěšných" obcí. Často se jedná o větší sídla, patří mezi ně Praha, Brno, Hradec Králové, ale i menší obce. Naše město vykazuje nejlepší známky v kategorii bezpečnost, infrastruktura, zaměstnanost a práce, vzdělání, zdraví a oblasti mezilidských vztahů (např.spolková činnost). Hůře hodnocená demografická struktura bude v blízké budoucnosti zlepšena díky přílivu nových obyvatel v nových čtvrtích města.

Podrobné hodnocení Blovic

Odkaz na tiskovou zprávu na idnes.cz

 

Datum vložení: 20. 9. 2022 13:28
Datum poslední aktualizace: 20. 9. 2022 13:43
Autor: Město Blovice