Jednání Krizového štábu ORP Blovice

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu na území ČR jsem včera svolal jednání Krizového štábu ORP Blovice. Zasedali jsme dnes 13.3. v 7:30 hod. Předmětem jednání bylo představení aktuálních nařízení krizových opatření, která včera a dnes vydala vláda. Prozatím nebudeme přijímat žádná další opatření nad rámec opatření stanovených Vládou ČR. Výjimkou je pouze rozhodnutí zřizovatele Města Blovice o uzavření Mateřské školky v Blovicích a to s platností od pondělí 16.3.2020 do odvolání. Uzavření naší knihovny pak přímo reaguje na krizová opatření. V rámci trvání nouzového stavu jsme povinni za naše ORP Blovice 2x denně předávat hlášení prostřednictvím systému webové aplikace Krajského úřadu Plzeňského kraje. Jsme v kontaktu s jednotlivými složkami IZS. Městský úřad v Blovicích nemá prozatím omezené úřední hodiny. Přesto však žádám občany o preferování telefonní či emailové komunikace. Naši občané se mohou s případnými dotazy obracet v pracovní době na telefonní linku na krizový štáb ORP Blovice 371 516 121. V mimopracovní době budou k dispozici tajemník krizového štábu ORP Blovice Petr Sedláček na telefonním čísle: 725 042 483, předseda krizového štábu a starosta města Robert Zelenka: 602 466 115 a tajemník MěÚ Blovice Václav Kybic: 724 160 794.

Prosím všechny občany o respektování krizových opatření.

Bc. Robert Zelenka

Starosta města