Příprava projektu "Blovice – autobusové nádraží Sýkorova ulice"

Blovice – autobusové nádraží Sýkorova ulice

Město Blovice připravuje ve spolupráci s projekční kanceláří BOULA IPK s.r.o. projekt přestupního uzlu Blovice – autobusové nádraží Sýkorova ulice v přednádražním prostoru železniční stanice.

Hlavním cílem projektu přestupního terminálu je usnadnění a zkrácení přestupních procesů mezi regionální železniční a autobusovou veřejnou linkovou osobní dopravou. Hlavním přínosem projektu je předpoklad vytvoření kvalitního systému kombinované mobility s usnadněním využívání systému veřejné dopravy pro cestující. V případě připravované harmonizace jízdních řádů veřejné linkové a železniční dopravy projekt přispěje k vytváření kontinuálních přepravních řetězců bez zbytečných dob čekání při přestupech. Díky usnadnění přestupů dojde k výrazné eliminaci nepohodlí spojeného se samotným přestupním procesem.

Součástí přestupního terminálu jsou nástupiště s celkovým počtem 5 odjezdových stání pro autobusy návazné veřejné linkové osobní dopravy. Integrální součástí přestupního uzlu jsou rovněž parkovací systémy P+R (Park and Ride) pro střednědobé parkování osobních automobilů, K+R (Kiss and Ride) pro krátkodobé parkování osobních automobilů a B+R (Bike and Ride) s možností zabezpečeného odstavení jízdních kol.

Město Blovice předpokládá během března 2018 podání žádosti o podporu do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), konkrétně specifického cíle 1.2 Zvýšení podílu udržitelných druhů dopravy - v rámci 53. výzvy Udržitelná doprava – integrované projekty CLLD, resp. 2. výzvy „MAS Aktivios, z.s. - IROP - Zvyšování bezpečnosti a enviromentální šetrnosti dopravy“. V případě schválení podpory projektu z prostředků IROP v první polovině roku 2018 se předpokládá realizace stavebních prací v průběhu roku 2019. Přestupní uzel by tak mohl plnohodnotně sloužit cestujícím nejpozději od doby zahájení platnosti jízdního řádu 2019/2020, tj. od prosince roku 2019.

Datum vložení: 15. 3. 2018 12:28
Datum poslední aktualizace: 21. 3. 2019 9:38