Plzeňská linka přilákala další cestující

Informace o vlakovém spojení Blovice - Kozolupy

Téměř sedmnáct set obyvatel Plzeňska se podařilo ve středu 18. května přesvědčit, aby si vyzkoušelo pohodlnou dopravu Plzeňskou linkou. Přispěla k tomu akce ČD Promo, v rámci níž si mohli cestující na trase mezi Blovicemi, Plzní a Kozolupy pořídit zpáteční jízdenku za pouhou jednu korunu. Ohlasy byly pozitivní.
Nízkopodlažní vozidlo Regionova, které několikrát za den zdolá trať dlouhou 34 kilometrů, zaplnili lidé všech věkových kategorií. Nechyběly ani maminky s kočárky nebo cyklisté. Svezení bylo pro některé z cestujících premiérové. „Plzeňskou linkou nejezdím, ale na dnešek jsem si díky této výhodné akci naplánovala výlet. Vystoupím v Kozolupech a odtud budu pokračovat dál, za příbuznými,“ svěřila se seniorka, která nahlas zadoufala, že se do plného vozidla ještě vejde. Stejně jako ona, vyrazila na výlet i třeba čtyřčlenná rodina. Ta měla v plánu zámek Kozel, čili cílovou stanici Šťáhlavy. „Vezeme se prvně a jsem mile překvapený, jak jedeme perfektně na čas,“ chválil tatínek.
Plzeňská linka, často označována jako plzeňské metro, vyjela poprvé 12. prosince loňského roku. A mezi cestujícími se těší stále větší oblibě. „Jezdím pravidelně, čtyřikrát a i víckrát týdně. Někdy se ale dopravuji městskou hromadnou dopravou. Linka totiž jezdí každé dvě hodiny, a to je jasné, že mi doba odjezdu nevyjde vždy tak, jak potřebuji. Kdyby jezdila častěji, měla by stoprocentně přednost. Cestování je pohodlnější, linka nabízí vyšší kvalitu služeb,“ zhodnotil mladý muž.
Plzeňskou linku objednal a financuje Plzeňský kraj. „ Dopravu jsme prozatím nikdy neomezovali, spoje veřejné dopravy každoročně přidáváme. Proto nás těší, že ze strany cestující veřejnosti je o nové spoje zájem,“ uvedl Jaroslav Bauer, I. náměstek hejtmana pro oblast doprava. „Jsme si vědomi toho, že cestující by ocenili větší četnost spojů, ale pro příští rok, kdy se připravuje rekonstrukce uzlu Plzeň, se s posílením spojů v tomto případě nepočítá,“ dodal.

Jízní řád Plzeňské linky - ke stažení zde

Datum vložení: 6. 6. 2011 0:00