Válečné hroby a pomníky na území obce s rozšířenou působností Blovice

Válečné hroby

Problematika válečných hrobů a pietních míst je upravena zákonem č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech a o změně zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon). Zákon byl schválen Parlamentem České republiky dne 20. února 2004. Stanovuje práva a povinnosti v oblasti péče o válečné hroby a pietní místa a působnost orgánů státní správy ve věcech válečných hrobů a pietních míst.

V souladu s těmito ustanoveními byla vytvořena Centrální evidence válečných hrobů („CEVH“), která je vedena Ministerstvem obrany ČR a která je zpřístupněna i pro veřejnost na jejich webových stránkách.
Na území obce s rozšířenou působností Blovice je v současné době evidováno 40 válečných hrobů a pietních míst, z nichž některé jsou vedeny současně i v Ústředním seznamu kulturních památek ČR.

Podrobnější informace o válečných hrobech a pietních místech v České republice i v zahraničí, stejně jako informace o dotacích a přístup do Centrální evidence válečných hrobů, naleznete na stránkách Ministerstva obrany ČR.

Datum vložení: 1. 2. 2010 0:00
Datum poslední aktualizace: 23. 10. 2023 6:54