Program Ministerstva kultury "Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností"pro rok 2015

Program Ministerstva kultury "Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností" pro rok 2015

Program Ministerstva kultury „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“ v roce 2015

Ministerstvo kultury vyhlásilo program „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“ (dále jen „Program“) a Město Blovice jej bude v letošním roce administrovat.

Finanční prostředky v Programu jsou určeny na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky, popř. na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou.

Žadatelem o poskytnutí příspěvku je vlastník kulturní památky.

Do programu nelze zařadit akci obnovy kulturní památky, jejíž špatný technický stav byl způsoben vlastníkem, který úmyslně zanedbal její pravidelnou údržbu.

Na příspěvek není právní nárok.

Minimální podíl vlastníka je 10 % z nákladů, k nimž se váže poskytnutý příspěvek.

Minimální výše příspěvku je 50 tis. Kč.

Kompletní informace k tomuto programu (včetně všech formulářů) naleznete na http://www.mkcr.cz/cz/kulturni-dedictvi/pamatkovy-fond/dotacni-programy/podpora-obnovy-kulturnich-pamatek-prostrednictvim-obci-s-rozsirenou-pusobnosti-2432/.

Pro obec s rozšířenou působností Blovice byla pro rok 2015 stanovena kvóta 309 000 Kč.

Program v roce 2015 bude realizován formou jednoho přihlašovacího kola s termínem podání žádostí do 30. dubna 2015. Žádosti včetně příloh adresujte na Městský úřad Blovice, Masarykovo nám. 143, 336 01 Blovice.

Kontaktní osoba pro další potřebné informace, konzultační a metodickou pomoc k postupu při zpracování žádosti: Irena Čížková, oddělení školství a památkové péče Městského úřadu Blovice, tel.: 371 516 166, irena.cizkova(at)mublovice.cz.

Datum vložení: 26. 3. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 23. 10. 2023 6:54