Program Ministerstva kultury ČR „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“ v roce 2012

Program Ministerstva kultury ČR „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“ v roce 2012

Ministerstvo kultury ČR vyhlásilo program „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“ (dále jen „Program“) a Město Blovice jej bude v letošním roce administrovat.
Finanční prostředky v Programu jsou určeny na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a které nejsou ve vlastnictví České republiky, popř. na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou.
Žadatelem o poskytnutí příspěvku je vlastník kulturní památky.
Z programu nelze hradit náklady na:
a)       modernizace objektů – např. zateplování, vytápění, elektroinstalace, rozvody vody, kanalizace, vzduchotechnika, zdravotně technická instalace, nové typy oken (dveří), zřizování obytných podkroví, nové vikýře, atd.;
b)       úpravy veřejných prostranství – úpravy komunikací, terénní úpravy;
c)       pořízení stavebně-historického a restaurátorského průzkumu, projektové dokumentace.

Do programu nelze zařadit akci obnovy kulturní památky, jejíž špatný technický stav byl způsoben vlastníkem, který úmyslně zanedbal její pravidelnou údržbu.

Pro obec s rozšířenou působností Blovice byla pro letošní rok stanovena kvóta 328 000 Kč.
Program v roce 2012 bude realizován formou jednoho přihlašovacího kola s termínem podání žádostí do 30. dubna 2012.

Minimální podíl vlastníka je 10 % z nákladů, k nimž se váže poskytnutý příspěvek.
Minimální výše příspěvku je 50 tis. Kč.

Podrobné informace k programu naleznete v Zásadách pro užití neinvestičních prostředků z rozpočtu Ministerstva kultury stanovených pro program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností v roce 2012.
Na stránkách našeho úřadu naleznete také Formulář žádosti a vzor plné moci pro ORP.

Kompletní informace k tomuto programu i k ostatním dotačním programům Ministerstva kultury naleznete na http://www.mkcr.cz/kulturni-dedictvi/pamatkovy-fond/dotacni-programy/podpora-obnovy-kulturnich-pamatek-prostrednictvim-obci-s-rozsirenou-pusobnosti-2432/.

Kontaktní osoba pro další potřebné informace, konzultační a metodickou pomoc k postupu při zpracování žádosti: Bc. Irena Čížková, oddělení školství a památkové péče Městského úřadu Blovice, tel.: 371 516 166, irena.cizkova(at)mublovice.cz.
Datum vložení: 8. 2. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 23. 10. 2023 6:54