Program Ministerstva kultury ČR „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“ na rok 2022

Dotační programy

Ministerstvo kultury ČR vyhlašovalo každoročně od roku 2013 program „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností“ (dále jen „Program“) a Město Blovice jej vždy administrovalo.

Finanční prostředky v Programu byly určeny na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami, a které nejsou ve vlastnictví České republiky, popř. na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou.

Ministerstvo kultury, odbor památkové péče, však na svých webových stránkách uvedlo, že ve smyslu vládních opatření ohledně úspory finančních prostředků ze státního rozpočtu pro rok 2022 nebude program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností vyhlášen.

Z tohoto důvodu nebude Město Blovice pro letošní rok přijímat žádosti do tohoto "Programu".

Datum vložení: 13. 1. 2022 12:10
Datum poslední aktualizace: 23. 10. 2023 6:54