Zprávy z radnice - Tříkrálová sbírka 2013 spočítána

Tříkrálová sbírka 2013 spočítána

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2013

My tři králové jdeme k vám ... o víkendu, na svátek Tří králů se konala již 13 celostátní Tříkrálová sbírka na pomoc potřebným. Letos se u nás vybralo  36 634 Kč, vloni 36 790 Kč.  Posláním sbírky je nejen získat peníze, ale také dát lidem možnost podílet se na pomoci bližním a návštěvou a zpěvem udělat radost starým a osamělým lidem. Koledníci byli spokojeni, někde jim sice neotevřeli nebo zabouchli dveře, ale vesměs se setkali s pochopením a byli obdarováni. Těm, kdo chtěli přispět a tří králů se nedočkali, se omlouváme. Není v našich silách navštívit úplně každého, navíc v dobu, kdy je právě doma.
Děkujeme všem, kdo sbírku podpořili svou účastí, finančním darem, občerstvením pro koledníky či jiným způsobem. S pomocí pracovníků Městského úřadu a České spořitelny proběhlo sčítání výtěžku rychle a hladce. Celá suma byla zaslána na centrální sběrný účet, odkud se nám do Blovic vrátí 65 %. Zbylých 35 % bude použito na humanitární pomoc do zahraničí, na podporu projektů sociální pomoci v Plzeňské diecézi a na přípravu a realizaci sbírky pro rok 2014.
Speciální dík patří žákům i pedagogům základní školy, základní školy internátní a dětského domova v Blovicích za pomoc při sbírce a za výrobu malých upomínkových předmětů pro dárce.
Výtěžek letošní sbírky bude použit na pomoc potřebným a sociálně slabým v Blovicích a blízkém okolí. O využití prostředků z loňské sbírky budete informováni v některém z dalších čísel BN.

zápis o otevření pokladniček zde ke stažení

Irena Velhartická, Farní charita Blovice

Michal Hodek, město Blovice