Zprávy z radnice - Sáčky na psí exkrementy

Sáčky na psí exkrementy

SÁČKY NA PSÍ EXKREMENTY

Starosti se znečištěním veřejných prostranství mají mnohá města. Chytit někoho přímo při „činu“, aby mohl být pokutován, je obtížné, domluva a pořádek mezi obyvateli jednotlivých domů není. Proto Město Blovice rozhodlo nakoupit sáčky na psí exkrementy a   b e z p l a t n ě  je poskytnout majitelům psů. V podatelně MÚ Blovice bude proti letošnímu potvrzení o zaplacení poplatku ze psa Městu Blovice vydán blok 50 sáčků, zelených s potiskem (kresba psa, nápis „Nevhodné na potraviny“). Od příštího roku budou sáčky vydávány vždy při placení poplatku. Tato akce samozřejmě nepokryje celoroční spotřebu sáčků zodpovědných majitelů psů, ale má připomenout, že je v zájmu každého z nás, aby město bylo čisté a nezaneřáděné páchnoucími pozůstatky psí procházky. Věřím, že akce se setká s pochopením občanů a přispěje k čistotě našeho města.

Ing. Miloš Seidl, vedoucí údržby Města Blovice
Datum vložení: 6. 6. 2012 0:00