Zprávy z radnice - Pomoc s výzkumem

Pomoc s výzkumem

Vážení spoluobčané,
obracíme se na Vás s prosbou o velkou laskavost. Chtěli bychom Vás požádat o pomoc při realizaci sběru dat unikátního výzkumu současné české rodiny.
V úzké spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně (MUNI) realizujeme v těchto dnech a týdnech sběr dat mezinárodního výzkumu GGP, jehož podtitulem je Současná česká rodina. Poslední rok nebyl pro nikoho z nás snadný, v osobní ani ekonomické rovině. Jak jsme si ale vedli jako společnost? Kteří lidé  a
které rodiny zvládli ten nelehký rok lépe a které hůře? Dokážeme se z této čerstvé zkušenosti i z dávnější minulosti poučit, aby se nám a našim rodinám v budoucnu vedlo lépe? Těmto otázkám a mnohým dalším se věnuje výzkum, do nějž bylo vybráno i několik adres ve Vaší obci.

Podrobné informace k výzkumu naleznete na webových stránkách SC&C - https://www.scac.cz/ggp/, a na webových stránkách Masarykovy univerzity - https://ggp-cz.fss.muni.cz/.

O co Vás chceme poprosit?
Rádi bychom vybrané domácnosti ve Vaší obci oslovili s nabídkou online vyplnění dotazníku výše uvedeného výzkumu. Za tímto účelem hledáme místně znalého člověka (průzkumníka), který by nám pomohl vybrané domácnosti kontaktovat.

Co průzkumník potřebuje ke své práci?
- být komunikativní
- mít telefon s připojením k internetu
- schopnost oslovit vybrané domácnosti

Co je náplní práce průzkumnĺka?
Průzkumník osloví vybranou rodinu a představí jí výzkum. Pokud rodina souhlasí, provede průzkumník výběr konkrétního respondenta v rámci této rodiny (pomocí online aplikace). Vybraný respondent, po zadání svých kontaktních údajů do systému, obdrží email s odkazem na vyplnění dotazníku. Na základě smluvní dokumentace s Masarykovou univerzitou a vyplnění dotazníku mu bude následně
zaslána odměna ve výši 500 Kč. Pokud rodina nesouhlasí, průzkumník zaznamenává takovou situaci do připravených materiálů, stejně jako v ostatních případech, kdy nedojde k vyplnění dotazníku.

Jaká je odměna?
V jedné lokalitě je vždy vybráno 16 adres. Za jejich oslovení a zmapování náleží průzkumníkovi vždy paušální částka 1 600 Kč + odměna za každou domácnost či rodinu, kde průzkumník získá emailový kontakt na vybraného respondenta.

Pro více informací mohou zájemci kontaktovat paní Olgu Plašilovou na tel. 733 532 595 nebo emailu: oplasilova@scac.cz.

Informace o výzkumu ve formátu PDF - zde ke stažení

merged.pdf