Zprávy z radnice - Nový mikrobus je již v provozu

Nový mikrobus je již v provozu

23. května 2012 převzal starosta města Jan Poduška z rukou obchodního zástupce Auto CB klíče od nového městského mikrobusu. O jeho nákupu rozhodlo Zastupitelstvo města jednomyslně v prosinci minulého roku.

Poptávkovým řízením se podařilo pořídit nový autobus za velmi příznivou cenu 967 tisíc korun bez DPH.

Mikrobus modré barvy zn. FIAT Ducato Maxi má 16 sedadel, turbodieslový motor o objemu 3.000ccm a výkonu 115 kw, a automatickou převodovku. Je upraven pro bezbariérový přístup vozíčkářů či dětských kočárků. Další zajímavostí je, že zakoupený autobus je prvním kusem tohoto typu dodaného na trh v České republice.

V okolí Blovic je zařazen do dopravní obslužnosti Plzeňského kraje. Dále mikrobus nabízíme široké veřejnosti na pořádání autobusových zájezdů, a to za příznivou cenu 20,-Kč/km vč.DPH.

Starý autobus zn. RENAULT v červené barvě na fotografii smutně stojí vedle svého nástupce. Za 16 let práce u města odvezl hodně spokojených pasažérů, se kterými najezdil téměř 600 tisíc km. Shodou náhod mu následující den 24.5. skončila platná technická prohlídka a už nevyjede. Toto vozidlo nabízí město Blovice k prodeji.

Přejme novému městskému autobusu  také tolik kilometrů, bez nehod a s velkým množstvím spokojených cestujících.

předání mikrobusu

Datum vložení: 8. 6. 2012 0:00