Město Blovice stále nabízí svým občanům roušky

Distribuce roušek každé pondělí a středu před radnicí

Distribuce roušek probíhá vždy každé pondělí a středu od 9:00 do 11:00 hod před radnicí. V případě okamžité nutnosti zejména pro seniory pak můžete volat na tel. č. 371 516 121.

K dnešnímu dni (čtvrtek 2. 4.) bylo pro naše město ušito 1.846 ks roušek. Z toho bylo prozatím našim občanům vydáno přes 1.000 ks a dalších cca 250 ks bylo předáno seniorům do DPS v Blovicích a ve Vlčicích a personálu otevřených obchodů.

Všechny roušky jsou průběžně dezinfikovány a připravovány k výdeji pro občany. V současné době pro město šije celkem 14 dobrovolníků, z toho 9 zaměstnanců města a 5 žen, dobrovolnic, které reagovaly na výzvu města k šití roušek. Většina z nich, kromě sil a času často věnuje také svůj materiál, zejména nedostatkové gumičky, kalouny atd. Ušité roušky městu věnovalo také dalších 11 dobrovolníků – (ti zatím věnovali 338 ks roušek z celkového počtu). Za dosavadní pomoc všem moc děkujeme!

Městu Blovice se podařilo zajistit omezený počet respirátorů ochranné třídy II. Tyto jsou postupně poskytovány lékařům na poliklinice a zubním středisku. Dodáme také personálu v lékárně.

Datum vložení: 2. 4. 2020 8:30
Datum poslední aktualizace: 26. 6. 2020 7:19