Zprávy z LD

FB stránky Lidového domu

Nové facebookové stránky Lidového domu

Datum: 23. 1. 2019

Městské kulturní středisko Lidový dům Blovice spustilo nové oficiální facebookové stránky!

Odkaz naleznete níže.

nové stránky MKS: www.lidovydumblovice.cz

Datum: 20. 4. 2017

nové stránky MKS: www.lidovydumblovice.cz

Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného Lidového domu a nové knihovny

Datum: 6. 8. 2010

Dne 1.září 2010 v 15.30 hodin bude slavnostně otevřen nově zrekonstruovaný Lidový dům a městská knihovna

Rekonstrukce Lidového domu skončila

Datum: 29. 3. 2010

Přesně po roce skončila rekonstrukce Lidového domu a 1.září 2010 bude budova slavnostně otevřena pro veřejnost. Kancelář Městského kulturního střediska je zpět v Lidovém domě již od 1.srpna 2010.

Kalendář Blovice 2010 a pohlednice Blovic

Datum: 5. 10. 2009

Město Blovice vydalo u příležitosti 725 let založení města nástěnný kalendář formátu A4, kde je 13 fotografií z našeho města. Kalendář stojí 70,- Kč a můžete ho zakoupit v Městském kulturním středisku, městské knihovně,v prodejnách Papír-hračky Šmolíková a Tabák Pondělík. Dále byly vydány pohlednice Blovic, které můžete zakoupit na stejných místech.

Jaké byly Historické slavnosti?

Datum: 14. 9. 2009

V sobotu 12.září zaplnily blovické náměstí historické stany a stánky. Celodenní program v historickém duchu zahájil starosta města Jan Poduška symbolickým předáním klíče od bran města účinkujícím. V pestrém programu se stídali šermíři, tanečnice, zpěváci, klauni, žongléři. Program pro dospělé střídaly pohádky pro děti. Celou akci završily stylové prodejní stánky a přehlídka dravých ptáků. V historické krčmě jste mohli ochutnat mydlářovy nudličky, mouřenínskou jehlu, martinskou medovinu svařenou s vínem a mnohé další dobroty, na odbyt šly například trdelníky. Oslavy byly ukončeny ve 22 hodin překrásnou ohňovou šou, které přihlíželo zcela zaplněné náměstí. I počasí nám bylo příznivě nakloněno, takže závěrem můžeme říci, že podle našeho dojmu a ohlasu návštěvníků se historické oslavy velmi vydařily.
Další fotografie z oslav můžete najít ve fotogalerii.