Poděkování panu Poduškovi

Poděkování panu Poduškovi

Vážený pane starosto Poduško,

dovolte mi, abych Vám poděkoval za Vaši práci pro město Blovice. Blovice jsou krásným fungujícím městem a předáváte ho v nejlepší kondici.

V této chvíli mi dovolte i osobní poděkování. Pracovali jsme společně na blovické radnici více než 17 let. Já jsem nastoupil na pozici ekonoma v březnu 2001, vy jako starosta v dubnu téhož roku. Nebyla to jednoduchá doba. Zdědili jsme rozestavěnou základní školu, bojovali jsme za zřízení úřadu třetího stupně, který se následně vybudoval. I přes to, že jsme nedisponovali takovými finančními možnostmi jako dnes, město se pustilo do výstavby dopravní a technické infrastruktury. Později jsme za pomoci dotačních prostředků zrekonstruovali MŠ, polikliniku, Lidový dům, Dům dětí a mládeže, letos novou hasičskou zbrojnici. Vzniklo několik volnočasových areálů, přírodní koupací biotop, areál v sokolovně a nově u základní školy.

Město Blovice nabylo za Vašeho působení i na významu společenském, odhalili jsme pamětní desku „objevenému“ tvůrci čs. vlajky, blovickému rodákovi J.Kursovi, město získalo z rukou předsedy poslanecké sněmovny nové heraldické symboly. Blovice navštívila řada osobností, mezi nejvýznamnější události patřila návštěva předsedy vlády ČR Topolánka v roce 2008, dále návštěva prezidenta republiky Klause v roce 2011 a prezidenta republiky Zemana v roce 2016. Za svoje zásluhy v samosprávě města jste uspěl v soutěži pořádané Svazem měst a obcí ČR „Nejlepší starosta 2010-2014“.

Vážený pane Poduško, ještě jednou Vám jménem celého města Blovice, Městského úřadu Blovice i jménem svým za Vaši práci děkuji!

Ing. Michal Hodek, místostarosta města Blovice

Vytvořeno: 1. 11. 2018