Výtěžek Tříkrálové sbírky 2018

Tříkrálová sbírka 2018

Ve dnech 6. až 9.ledna 2018 se uskutečnila v Blovicích tradiční Tříkrálová sbírka, kterou pod záštitou Charity ČR a ve spolupráci s městem Blovice pořádala Farní charita Blovice .

Dne 9.1.2018 proběhlo na Městském úřadě v Blovicích rozpečetění a počítání Tříkrálové sbírky 2018. Výsledek nás opět velmi mile překvapil, vybrala se krásná suma 44.946,-Kč, s tím, že loňský výtěžek činil rekordních 46.017,-Kč. Vhledem k tomu, že bylo letos méně koledníků, jedná se o velmi pěkný výsledek. Dva dárci přispěli dokonce pětisetkorunou! Tříkrálová kasička v Základní škole obdržela dary ve výši 6.077,-Kč!

Zápis o otevření pokladniček zde ke stažení

Z celkového výtěžku pomáhá 65 % přímo v našem regionu, 15 % využívá na své projekty naše diecézní Charita, 10 % putuje na pomoc potřebným do zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a 5 % pokrývá režii sbírky.

Na závěr si dovolujeme poděkovat zejména malým koledníkům a jejich vedoucím za jejich obětavou činnost.

Děkujeme dále všem dárcům za podporu pro dobrou věc.

Ing. Michal Hodek, místostarosta města Blovice

Ing. Irena Velhartická, Farní charita Blovice