Boží muka znovu září nad Blovicemi

Boží muka znovu září nad Blovicemi

Město Blovice mělo v poslední době na starosti restaurování objektu Božích muk nad obcí Komorno u silnice II/117. Tato významná památka stojí na svém místě již 150 let. Akce je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva kultury z programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí z rozšířenou působností. Akci provedla ve výborné kvalitě firma Stucco TM – Město Touškov s.r.o. pana Petra Tomana za cenu 224.376,-Kč vč. DPH. Tato firma spolupracovala s městem na restaurování božích muk na Bohušově a zřízení obnovení vzdušného kanálu u Kolowratské kaple. Součástí restaurování této významné krajinné dominanty u Komorna bylo znovuobnovení zlatého kovaného vrcholového kříže, kompletně nový odlitek kopule. Oplechování nahradily tašky bobrovky a břízolitový nátěr nová vápenná světlá omítka. Věřím, že jsme tuto památku zachránili a Boží muka budou zářit nad Blovicemi další desítky let. Na státní svátek 8. května 2018 v 16:30 hod. proběhlo slavnostní vysvěcení Božích muk. Viz.společné foto paní Markéty Supíkové.

Ing. Michal Hodek, místostarosta města Blovice

Boží muka září novotou